You are currently viewing Projekt Pasja: pomysły na pasję i spis niesamowitych wywiadów

Projekt Pasja: pomysły na pasję i spis niesamowitych wywiadów

Projekt Pasja to cykl, w którym przeprowadzam wywiady z osobami o STU różnych pasjach. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących pomysłów na życie, ciekawe historie z pierwszej ręki oraz motywację do tego, by zmienić coś we własnej codzienności. Przejrzyj spis rozmów i wybierz te, które zainteresują Cię najbardziej.

Kiedy przyszedł mi do głowy pomysł na Projekt Pasja, chyba nie do końca wiedziałam, na co się piszę! Sto różnych pasji, sto niesamowitych historii – ta myśl wystarczyła, żeby rzucić się na głęboką wodę. Bo dla mnie również pasja jest czymś, co definiuje całe życie. Piszę książki i opiekuję się pszczołami, a większe i mniejsze zainteresowania towarzyszyły mi przez całe życie. Chciałabym, żeby więcej osób odkryło, co naprawdę je interesuje. A przecież nie każdy to wie i Pratchett trafił w samo sedno, pisząc:

Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. (T. Pratchett)

Jeśli choć jedna osoba dzięki Projektowi Pasja odkryje ścieżkę dla siebie, to będzie oznaczać, że warto było zebrać te historie. Jeśli ktoś poczuje się zmotywowany do działania albo przynajmniej miło spędzi czas przy czytaniu tych rozmów – również wspaniale. Dlatego jeśli Projekt Pasja Ci się podoba – napisz komentarz, prześlij linka znajomym, a nawet postaw mi wirtualną kawę. :) W ten sposób mogę robić więcej takich rzeczy, jak ten projekt. Dziękuję!

Okej, a teraz do rzeczy. Wybierz pasje i historie, które Cię interesują, klikając w poniższe linki. I baw się dobrze!

Projekt Pasja: pomysły na wyjątkowe życie

1. Rysunek – za talentem każdego artysty stoją lata nauki
2. Harcerstwo – jeśli spędzasz z kimś tydzień w różnych warunkach, nie da się udawać.
3. Złotnictwo – fajny pomysł, ale ja bym to zrobił inaczej
4. Bieganie – bariery są tam, gdzie je sobie ustawiam.
5. Języki obce – chciałabym znać każdy język obcy, najlepiej perfekcyjnie
6. Hodowla psów – hodowla ma sens wtedy, gdy widać postęp.
7. Podróże – czasem nawet nieważne gdzie… Ważne żeby jechać.
8. Konie – koń ma do zaoferowania dużo więcej niż posłuszeństwo
9. Szermierka i Dawne Europejskie Sztuki Walki – każda walka rozgrywa się w głowie
10. Gotowanie – gotując dla innych, okazujemy im miłość i troskę

wsparcie dla blogerów

czarna czarna ton baner

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jael

    Mnie zaciekawiło bieganie, podróże i konie, ponieważ to są także moje pasje. :) I szermierka, ponieważ chciałabym to potrafić, ale nie w duchu wschodu, lecz po porostu umieć trzymać w dłoni miecz.

Dodaj komentarz