Martyna Szkołyk

Cześć, Podróżniku. Wspaniale Cię tu spotkać.

Nazywam się Martyna Szkołyk. Jestem pisarzem fantasy, blogerem i copywriterem. Z wykształcenia — polonistą oraz technikiem weterynarii. A od niedawna pszczelarzem, wobec którego kilka rodzin pszczelich wykazuje się anielską cierpliwością. Mam szczęście!

Piszę Partyzantkę od 2015 roku i nie przesadzę, jeśli powiem, że za jej sprawą — a także za sprawą ludzi, których spotkałam dzięki blogowi — spotkało mnie wiele niesamowitych rzeczy. W ogóle mam szczęście do dobrych ludzi. To dlatego tu jesteś, co? :)

Nie mam żyłki influencera, nie pamiętam o robieniu zdjęć w ważnych momentach ani o fotografowaniu jedzenia. Nie uzupełniam social mediów z zawziętą skrupulatnością. Uwielbiam za to opowiadać historie i obserwować. Jeśli lubisz słuchać, rozmawiać i szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz i na moment zwolnisz, dobrze trafiłeś. Weź kubek ulubionej herbaty, kufel piwa, szklankę soku — i rozgość się. To miejsce dla Ciebie.

Pij ze studni i ją napełniaj.

Zakładam, że ważne, żeby dawać coś od siebie, więc dzielę się historiami i słowami, czasem czymś, co akurat wiem — o naturze, o zwierzętach, o książkach. Napełniam studnię. A dzięki temu, że tu jesteś, że możemy zamienić parę zdań, uśmiechnąć się do siebie — piję z niej. W innych dziedzinach życia też się sprawdza — spróbuj, jeśli chcesz. Ta zasada jest dla mnie bardzo ważna.

Piszę fantastykę i mam fantastyczne (choć bardzo realne) pszczoły, które są najdzielniejszymi stworzeniami, jakie znam. Mam też psa Joy i kota – Molly, regały pełne książek, wspaniałą rodzinę i wiele polnych dróg, które wydeptuję każdego dnia. Uwielbiam jeziora, pizzę hawajską i maliny. Czasem znikam, bo dziesiątki rzeczy domagają się mojej uwagi, ale zawsze wracam z garścią nowych historii. Fajnie, że tu jesteś!

“Świat nie potrzebuje już więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia rozpaczliwie potrzebuje więcej ludzi pokoju, uzdrowicieli, odnowicieli, gawędziarzy i kochających każdego rodzaju. Potrzebuje, żeby ludziom żyło się dobrze. Potrzebuje ludzi z moralną odwagą, chcących podjąć wysiłek stworzenia świata bardziej ludzkim i przyjaznym dla jego mieszkańców. A te wartości mają mało wspólnego z sukcesem w znaczeniu, w jakim definiuje go współczesna cywilizacja.”
— David W. Orr

Chcesz do mnie napisać?

Ślij maila na adres: kontakt[małpa]partyzantka.com.pl. Możesz również znaleźć mnie na Facebooku.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Wspaniała strona! Tworzona starannie, z pasją i swobodą. Na Instagramie obserwuję Cię już dość długo, ale na bloga trafiłam bardzo niedawno i baaardzo szybko się uzależniłam. Czytam zrywami po kilka wpisów. Mamy niemało wspólnego ;)

Dodaj komentarz