Pasja

8 najpiękniejszych cytatów o pasji

Dlaczego o miłości znajdę tysiące cytatów, a tych o pasji jest jak na lekarstwo?

Każdy lubi te wszystkie sprytne myśli, które w jednym zdaniu zawierają tak wiele treści. Są wszędzie. Dlatego zaskoczyło mnie, że znalezienie tych o pasji jest takie trudne! Wybrałam najlepsze z nich, te, które trafiły do mnie i myślę, że Wam również się spodobają.

Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć.

Terry Pratchett

Pasja, pasja, trzeba mieć pasję! … przetrwa ten, kto stworzył swój świat.

Artur Domosławski – Kapuściński non-fiction

Zbyt wiele ludzi umiera z obojętnym sercem i to okropny sposób na odejście z tego świata. Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec.

Beth Hoffman – Lato w Savannah

Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.

Gombrowicz, Dzienniki

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Sherry Argov

Mało przydatne hobby już dawno zapomniane, wiersze, fotografia, historia średniowiecza, punk-rock i wycieczki do Puszczy Boreckiej. To właściwie dziwne, że z dnia na dzień machnęliśmy wszystko w kąt i rzuciliśmy się na najbardziej oblegane kierunki. Marketing, zarządzanie, administracja, filologia germańska – pasje sprzedane za obietnice dobrych zarobków i szybką niezależność. Niby pogodziłem się z tym wyborem, pragmatyczne myślenie ma w końcu kolosalną przyszłość, ale gorycz czasem dolega.

Michał Olszewski

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

Cecelia Ahern

Jestem pewna, że będę do nich wracać i niektóre znajdą się w moim zeszycie z cytatami (przeczytaj o nim tutaj). Który cytat spodobał Wam się na tyle, że chcecie go zapamiętać?

*

Chcesz więcej? Przeczytaj Projekt Pasja
– cykl, w którym rozmawiam z osobami o stu różnych pasjach!

*

 

11 thoughts on “8 najpiękniejszych cytatów o pasji”

  1. Zgadzam się w pełni ze słowami Kinga. Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasje i niekoniecznie musi być ona czymś zapierającym dech w piersiach. Ważne, żebyśmy sami czerpali z niej przyjemność :)

    ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  2. Jest taki cytat, niestety nie udało mi się ustalić, kto to powiedział: Purpose is what guides us. Passion is what drives us. W wolnym tłumaczeniu: Cel to coś, co nas prowadzi. Pasja to coś, co nas napędza.
    Co o nim myślisz?
    xoxo

  3. To ja dodam słowa M. Bellucci: „To, co w życiu ważne, to pasja, jakakolwiek by ona była. Kiedy jej brakuje, nawet nastolatka w głębi duszy pozostaje tylko smętną staruszką”. Cytat pochodzi z wywiadu udzielonego dla grudniowego „Zwierciadła”.

  4. Do mnie trafiają najbardziej słowa Ceceli Ahern. I tak czekam na kolejny przejazd Subaru, kiedy znowu będę mogła założyć rolki, kiedy znowu wejdę na szyty gór, kiedy pójdę na salę tańczyć ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *