Blogosfera Książki i pisanie

Zeszyt z cytatami – wyposażenie obowiązkowe

Lubisz ciekawe cytaty? Nie zapisuj ich na komputerze, idź o krok dalej. A przy okazji zrób sobie prezent.

Od wielu lat przy moim biurku leżą dwa zeszyty zapisane cytatami. Są lepsze niż jakikolwiek zbiór aforyzmów, bo… zostały wybrane przeze mnie.

Często jest tak, że zapisuję cytaty w telefonie lub podkreślam we własnych książkach, albo zapisuję je na komputerze. W efekcie mam sporo wartych zapamiętania zdań rozsianych w kilku różnych miejscach. Ale kiedy tylko mam więcej wolnego czasu, przepisuję te myśli, które szczególnie mi się podobają, do oddzielnego zeszytu, razem z innymi cytatami. Dzięki temu mogę zaglądać do nich, kiedy tylko zechcę.

Komu zeszyt, komu?

Ta metoda zapisywania cytatów to świetny pomysł dla każdego, kto lubi gromadzić warte zapamiętania słowa. Można wrócić do nich w każdej chwili, żeby poprawić sobie humor albo poszukać rady. To też ciekawe doświadczenie – mamy możliwość zauważenia, co było dla nas ważne kilka lat temu i w jaki sposób podchodziliśmy do rozmaitych wartości. Najbardziej lubię wracać do cytatów, które zupełnie zdążyłam zapomnieć i przypominać sobie uczucia, jakie towarzyszyły znalezieniu tego konkretnego fragmentu lub aforyzmu.

To ponadto świetna baza dla blogerów i osób z social mediów, które lubią zamieszczać w swoich tekstach cytaty. Nie lubię korzystać ze stron z cytatami. Nie dość, że są kompletnie oklepane, to jeszcze nie znam kontekstu, w którym padły dane słowa. Takie cytaty może mieć każdy. Wolę iść o krok dalej i sama wyszukiwać perełki, którymi mogłabym się z Wami podzielić. To z kolei często sprawia, że wpada mi do głowy jakiś pomysł. Zdecydowanie warto zaprzyjaźnić się z takim zeszytem!

Zbliżają się święta. Może to dobry czas, by podarować komuś bliskiemu (albo sobie) ładny zeszyt lub notatnik? Własnoręcznie wykonana strona tytułowa na pewno doda mu niepowtarzalnego uroku. Może nawet wpiszecie kilka pierwszych cytatów?

Warto zajrzeć na Pinterest lub Instagram i zobaczyć, jak fantastyczny efekt możemy osiągnąć, bo w końcu kto nie lubi otaczać się pięknymi rzeczami?

Tymczasem na facebooku Partyzantki postanie nowy album. Będą pojawiać się w nim cytaty z mojego zeszytu. Enjoy!

 

Chcesz być na bieżąco? Super!
Wystarczy, że polubisz facebooka Partyzantki!