You are currently viewing Blogowa Myślodsiewnia #6

Blogowa Myślodsiewnia #6

Dlaczego leady do Myślodsiewni nigdy nie chcą napisać się tak ładnie jak dzisiejszy?

Ponownie zebrałam dla Was kilka ciekawych linków. Jak fajnie znów pisać ten cykl! Patrzcie, jakie dobre rzeczy znalazłam w sieci. Niech czyta się je Wam równie przyjemnie jak mnie.

Riennahera przekonuje, że szkoła kłamie, a głupie pomysły są… niegłupią rzeczą.

„Szkoła uczy dokładnie jakim warto być i co robić ze swoim życiem, ale zaraz potem pokazuje, że wszystkie wartości, które Ci wtłacza, są nic nie warte. Stawia na piedestale antycznych herosów i romantycznych bohaterów, a potem każe Ci się porządnie zachowywać i nie wychylać zanadto, bo będziesz mieć obniżone sprawowanie.” – Riennahera

Tekst o wartości relacji na blogu Pijaru Koksu. Tak bardzo musicie to przeczytać! Serio. Ten wpis pokazuje, że warto spojrzeć z perspektywy na znajomości, które nawiązujemy. Podzielam sporo myśli Jakuba. Ciekawe, czy Wy również?

Uliczna magia. Jestem zauroczona tekstem i sposobem przekazywania myśli. Ten blog odkryłam niedawno i wiem, że będę zaglądać, bo Tattwa pisze tak, jak ja nigdy nie miałam odwagi. Podpatruję, zazdraszczam i… uczę się.

Ostatnio zaczytuję się w blogu Hani. Jeśli tylko na fejsie mignie mi nowy wpis – biegnę przeczytać. Wy też powinniście, spróbujcie: Jeśli chcesz zmian musisz coś zmienić.

Warto wiedzieć! Prawnicy próbują uniemożliwić wydanie nowej powieści Mariusza Zielke (czytaj więcej na Booklips). Autor udostępnił ją w sieci i zapowiada walkę z cenzurą. Ciekawi mnie, w którą stronę potoczy się ta sprawa.

Na koniec – Klaudyna wrzuciła listę 100 książek, które każdy powinien przeczytać według Goodreads. Sprawdźcie, ile z nich już znacie? Ja naliczyłam 20 przeczytanych i tym samym kończę wrzucanie linków. Zabieram się za Martina Edena.

A Wy – jeśli macie ochotę podzielić się ciekawym linkiem – koniecznie umieśćcie go w komentarzu. Ostatnio mam straszny niedosyt nowych blogów!

Jest jeszcze fanpage Partyzantki.
Polub go i bądźmy w kontakcie!

czarna czarna ton baner

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Iri Sunshine

  Trochę tych książek naliczyłam, więc nie jest źle… ale do pełnej stówki mi jeszcze daleko:D

  U mnie ostatnio wpis o magicznym miejscu na weekend bez morza turystów, zapraszam:)

 2. Tekst o wartości relacji zrobił na mnie duże wrażenie, chociaż nie wszystko tam odnosi się do mojej rzeczywistości :)

  Dziękuję za polecenie mojego wpisu. 20 to świetny wynik :)

 3. dishdogz

  O, też ostatnio myślałam na tego typu postem, ale typowo o dietetycznych sprawach :)
  /foxydiet.blogspot.com

  1. Świetnie, jestem przekonana, że warto polecać teksty innych. :) Poza tym takie posty bardzo przyjemnie się tworzy. Powodzenia! :)

Dodaj komentarz