You are currently viewing Myślodsiewnia 11 – siedem ciekawych artykułów

Myślodsiewnia 11 – siedem ciekawych artykułów

Dawno nie było Myślodsiewni, a przecież blogosfera jest pełna dobrych artykułów. Gotów, by poznać siedem z nich?

Ostatnio rzadko bywam na blogach, więc poniższe linki zbierałam absurdalnie długo. Ale myślę, że warto było poczekać, bo to naprawdę perły w koronie króla blogosfery, posągi artykułów na posągach blogów. Zrób sobie herbatę (lub kawę) i czerp z tych tekstów równie wiele przyjemności, ile sprawiły one mnie. Rozstrzał tematyczny linków jest duży:

1. Słowiańskie święta opisane przez Tosię z Innego Życia. Wpis jak zwykle zdobią takie zdjęcia natury, że ma się ochotę rzucić wszystko i biec do lasu.

2. Jacek Kłosiński pisze o tym, by dać sobie czas i nie uczyć się bezradności.

Żyjemy w kulturze talent show, cudownych dzieci i spektakularnych sukcesów. Wszystko wydaje się łatwe i na wyciągnięcie ręki. (…) Jesteśmy za bardzo Just do it i Yes, we can. – Jacek Kłosiński

3. Od czasu do czasu piszę teksty na zlecenie. Na razie miałam ogromne szczęście do klientów, którzy są bardzo, bardzo spoko, ale wiem, że nie zawsze musi tak być. Na blogu Smiley Project przydatny tekst o trudnych klientach z instrukcją obrazkową.

4. Na blogu Mikrożycie pojawił się tekst o 10 rzeczach, których uczy dzieciństwo na wsi. Takie jak moje. Bardzo nostalgiczny, ciepły wpis.

5. Multipotencjał, czyli artykuł o wielu pasjach. Coś, w czym odnalazłam 100% siebie. Bo dlaczego nie można równocześnie lubić literatury i biologii?

Multipotencjał to naturalna predyspozycja do angażowanie się w różne obszary, w większości ze sobą niezwiązane, intensywna zajawka i odpuszczenie, po to by zgłębiać kolejne. To cecha wrodzona, która predysponuje cię do intensywnego przyswajania informacji z różnych obszarów.

6. Youtuberzy wydają książki coraz częściej – czy to dobre zjawisko? Fajny artykuł u Wielopasji.

7. Świetny wywiad z Marcinem Wróblem o bardzo wymownym tytule: Rynek ceni grafomanów.

Do tych artykułów wracałam kilkakrotnie i myślę, że będą przydatne jeszcze bardzo długo. Jestem ciekawa, czy któryś z nich szczególnie Ci się spodobał. A może polecisz mi inny, który szczególnie Ci się spodobał? Dzielmy się wartościową treścią. :)

czarna czarna ton baner

Ten post ma 10 komentarzy

  1. Co do tego ostatniego artykułu, czytałam niedawno książkę – rozmowy z tłumaczami, tylko w sumie nie tak bardzo współczesnych książek i tak jakoś człowiek od razu zmienia spojrzenie na te ksiażki, które czyta, i widzi ile pracy zostało w nie włożone.

  2. Heart Chakra

    Rany prawie każdy z artykułów mnie zainteresował! :D Dzięki, poczytam w wolnej chwili :D

  3. Marta

    1 i 5 – uwielbiam. Czytałam i bardzo mi się spodobało. Za Kłosińskiego bardzo dziękuję – świetny, ciekawy i dający do myślenia tekst. :)

Dodaj komentarz