You are currently viewing 12 cytatów z bloga na 2019 rok
cytaty

12 cytatów z bloga na 2019 rok

Jeśli szukasz inspiracji, paru słów do wpisania w kalendarzu albo napisu do wytatuowania sobie na klacie – przeczytaj 12 cytatów, które kiedyś pojawiły się na blogu.

Koniec roku to czas podsumowań, które czasem bierzemy aż za bardzo poważnie. Dlatego pomyślałam, że dwanaście krótkich, partyzanckich myśli pomoże złapać dystans, znaleźć motywację, albo przynajmniej się uśmiechnąć. Zaczynamy?

1. Istnieją dla mnie ważniejsze rzeczy niż kariera zawodowa czy doktorat. Będę się dużo śmiać. Będę czytać te wszystkie książki, które zalegają mi na półkach. Będę mocno kochać. Pasjonować się drobiazgami i notorycznie zapominać o sprawach wielkiej wagi. (całość)

2. Czasem trzeba poudawać, że wysoko zawieszona poprzeczka tymczasowo nie istnieje albo przerzucić przez nią dwie linki i zrobić huśtawkę. (całość)

3. Nie rozumiem tych, którzy na siłę chcą, by inni byli dokładnie tacy jak oni. Tak samo zabawni, tak samo rozrywkowi, tak samo przebojowi.
Cóż, nie jesteśmy. I dobrze nam z tym.
Cholernie, cholernie dobrze. (całość)

4. W czapce jest ciepło, bezpiecznie i miękko, więc nie zrozumiem nigdy, jak ktoś może nie lubić nosić czapek. Mam ich z osiem, wszystkie kocham i hołubię. (całość)

5. Ludzie lubią inność, ale… w swoich własnych, akceptowalnych granicach. Lubią, gdy ktoś jest inny tylko do pewnego stopnia. Do takiego, żeby nie wyróżniał się za bardzo, ale miał chociaż jedną cechę wartą zapamiętania. Albo nawet jej nie miał, pal sześć, ale żeby był miły dla innych. (całość)

6. Nie chcę, żeby worek foliowy był symbolem naszej epoki. (…) Coraz częściej zaskakuje mnie, że właśnie tego maniakalnego produkowania śmieci nikt nie uznaje za przesadę. Nie dziwią nas jabłka na plastikowych tackach owinięte folią, za to przesadzają ci, którzy kupują szczoteczkę z bambusa, żeby rozłożyła się w kilka miesięcy. (całość)

7. Czasem popełniam błędy i się na nich uczę. A czasem nie wyciągam żadnych wniosków i wpadam w dokładnie to samo bagno. Ale zawsze jest to bagno, w które wpakuję się samodzielnie, z czystej ciekawości, co to za dziwne miejsce. (całość)

8. Robienie tatuaży jest dla innych, myślałam. Mnie pozostają marzenia i folder na pulpicie z ulubionymi projektami.

A potem udowodniłam sobie, że jednak nie. Uznałam, że marzenia są czymś więcej niż wyszperanymi w necie zdjęciami i powinno się je traktować z należytym szacunkiem. A potem spełniać z pompą i bez półśrodków. (całość)

9. Ludzie, bądźcie poważni. Przecież ja nie spełniam nawet własnych oczekiwań, a Wy chcecie, żebym spełniała jeszcze jakieś Wasze. (całość)

10. Bądź superbohaterem każdej swojej historii. Zwłaszcza tej, którą piszesz, codziennie wstając z łóżka. (całość)

11. Nie szukajcie w psach ze schronisk ofiar, bo one wcale się tak nie czują. Warto dostrzec w nich świetnych kumpli, którym życie trochę pokomplikowało szyki, ale jakby na to nie patrzeć – dzięki temu mogliście na siebie trafić. (całość)

12. Przestań wreszcie na każdym kroku wbijać sobie szpilę, bo to straszne marnotrawstwo energii. Jeśli ktoś Ci nie odpowiada, po prostu zrywaj z nim kontakt i przestań się tym zadręczać. Nie uszczęśliwisz wszystkich. (całość)

czarna czarna ton baner

Ten post ma 2 komentarzy

  1. remigiusz

    piękne cytaty, będę wpadał częśćiej

Dodaj komentarz