You are currently viewing Co planuję przeczytać? 5 książek z mojej listy „do przeczytania”!

Co planuję przeczytać? 5 książek z mojej listy „do przeczytania”!

Jeśli lubisz książki tak bardzo jak ja, pewnie masz własną, niekończącą się listę książek do przeczytania. I pewnie równie chętnie dodajesz do niej nowe tytuły, o których chcesz pamiętać! Sprawdź, co planuję przeczytać. Jak zwykle tematyka od Sasa do lasa – bo nie lubię ograniczeń, a już zwłaszcza w literaturze, która przecież powinna rozwijać. Częstuj się!

Moja półka „Chcę przeczytać” na Lubimy czytać zawiera kilkaset pozycji. Niektóre tytuły mam już nawet w domu, inne planuję wypożyczyć z biblioteki. Niestety, czytam dość wolno, a przy tym nie narzekam na nadmiar wolnego czasu… Tytułów przybywa więc znacznie prędzej, niż ubywa. A jednak myślę, że warto pokazać tutaj tytuły, które wpadły mi w oko – bo być może wyszperasz dla siebie coś ciekawego? Sprawdźmy.

Co planuję przeczytać?

Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka, Peter L. Bernstein

Esej, który pokazuje, jak ryzyko wpływało na rozwój społeczeństw na przestrzeni wieków? Poproszę! Choć na co dzień o tym nie myślimy, ryzyko to nieodłączny element naszego życia. Jest niekomfortowe, wolimy go unikać, a jednak może się okazać, że w pewnych sytuacjach jest motorem napędowym. Moim zdaniem – szalenie ciekawy temat. Nie jestem pewna, ale o książce mówił chyba Jason Hunt i w ten sposób się o niej dowiedziałam. No i ten tytuł!

Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika, Dara McAnulty

dziki rokChoć okładka niezbyt mnie przekonuje, opis od razu pokazał, że to może być idealna książka dla mnie. Dara, miłośnik przyrody ze spektrum autyzmu, odnajduje w naturze spokój, z dala od hałasu i zmian współczesnego świata. Jest najmłodszą w historii osobą, która otrzymała odznaczenie Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (RSPB) za swoje osiągnięcia na rzecz przyrody, a ta książka to jego debiut i równocześnie tytuł wyróżniony nagrodą The Wainwright Prize. Domyślam się, że znajdę w książce sporo wyciszenia, wrażliwości i oddania przyrodzie, a także wyjątkową perspektywę osoby ze spektrum autyzmu.

Upór. Potęga pasji i wytrwałości, Angela Duckworth

upórSporo osób na przestrzeni lat mówiło mi, że jestem uparta, i chociaż intencje były różne, nie postrzegam tej cechy negatywnie. Uważam, że upór oznacza wytrwałość, konsekwencję oraz świadomość własnego celu, a sięgając po tę książkę chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej. Tym bardziej, że połączenie pasji i uporu wydaje mi się dość osobliwe. Myślę, że warto czasem sięgać po książki dotyczące psychologii. Dzięki nim łatwiej jest zrozumieć siebie i innych. To pierwsze może nam pozwolić lepiej pracować, czuć się lepiej z samym sobą, a to drugie – być lepszym człowiekiem dla innych.

Efekt viralowy. Jak tworzyć chwytliwe treści, które same się rozprzestrzeniają, Jonah Berger

Tematy związane z internetem interesują mnie zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Jako copywriter staram się regularnie sięgać po książki tego typu, by lepiej wykonywać swoją pracę. Na szczęście nie jest to dla mnie wielkie wyrzeczenie, bo po prostu mechanizmy rządzące siecią diabelnie mnie interesują! Jeśli prowadzi się kanały w mediach społecznościowych, strony internetowe lub próbuje sprzedawać w internecie własną książkę, warto wiedzieć, jak działa to dziwne miejsce. I próbować ograć to na swoją korzyść! Niestety, jest wielu samozwańczych specjalistów, dlatego do książek o tematyce marketingowej i ecommerce podchodzę z dużym dystansem. Ale cóż, o viralach wiem niewiele i chętnie się dowiem. Tytuł trochę przywodzi mi na myśl Przyczepne historie, które… również mam na liście książek do przeczytania. ;)

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna, Elizabeth Kolbert

szóste wymieranieNie jest tajemnicą, że wszystko, co związane z przyrodą, bardzo mnie interesuje. Dlatego książka, która otrzymała dwie prestiżowe nagrody i dotyczy bezpośrednio człowieka oraz jego wpływu na środowisko, po prostu musiała zwrócić moją uwagę. Autorka udowadnia w niej, że Ziemia przetrwała pięciokrotnie proces wyginięć gatunków i ogromnego spadku bioróżnorodności, jednak po raz pierwszy winny jest… jeden z gatunków zamieszkujących tę planetę. Mam wrażenie, że to jeden z tytułów, które powinny być czytane powszechnie, przez wszystkich – a w szczególności przez polityków i osoby, które mają bezpośredni wpływ na nasze otoczenie. Tym bardziej cieszę się, że mogę Wam ją tutaj pokazać.

Pewnie zauważyliście, że jest tu niewiele beletrystyki i wygląda na to, że przydałaby się alternatywna lista z tytułami powieści! Co Wy na to?

Wpis zawiera linki afiliacyjne (#materiałreklamowy).

Jeśli podoba Ci się to, co robię, postaw mi wirtualną kawę! Dzięki takiemu wsparciu mogę więcej czasu poświęcać blogowi, pisaniu i moim pszczołom. ♥  Postaw mi kawę na buycoffee.to

czarna czarna ton baner

Ten post ma jeden komentarz

  1. Tetiana

    Książka ,,Efekt viralowy” brzmi bardzo ciekawie, a nawet by mi się taka przydała.

Dodaj komentarz