You are currently viewing Jesteś na tak?

Jesteś na tak?

Niedawno miałam okazję obejrzeć film Yes Man. Oczekiwałam pozytywnej komedii, a dostałam znacznie więcej.

Główny bohater, Carl, był dokładnie taki jak ja dawniej, co rozbawiło mnie i przeraziło równocześnie. Niczego nie chciał próbować, rezygnował ze spotkań ze znajomymi i odmawiał absolutnie każdej nowej sytuacji, która go spotykała. Wyolbrzymione sceny w filmie pokazywały, jak wiele tracił. Spodobała mi się postawa jego przyjaciół, którzy znali zachowania Carla, ale nie rezygnowali z tej znajomości.

Pewnego dnia jeden z nich zabrał głównego bohatera na terapię, która była idealna w swojej prostocie – wystarczyło za każdym razem, na każde pytanie odpowiadać „tak”. To pociągnęło za sobą masę pozytywnych wydarzeń, które odmieniły Carla i zmieniły jego nastawienie wobec świata. Dzięki temu poznał wiele ciekawych osób i przeżył fantastyczne przygody. Jego obawy, że nie ma innym nic do zaoferowania, okazały się niesłuszne. Najważniejsza była jego obecność i zaangażowanie – a na to stać każdego z nas.

Yes Man
zdecydowanie poprawił mi humor i zmotywował do tego, by częściej mówić „tak”. To taki układ zawarty z samą sobą – nawet, jeśli akurat nie mam ochoty na spotkanie, wyjście z domu czy absurdalną na pierwszy rzut oka propozycję – zgodzę się. Bo właściwie, dlaczego nie? Film uświadomił mi, że szkoda marnować każdą okazję przez swoje wycofanie. Warto wyjść życiu naprzeciw.

Tego zaczęły uczyć mnie konie i Joy. Pomyślałam jednak, że warto być otwartą także w innych obszarach. Że ludzie tak naprawdę nie oczekują od nas wiele i same chęci, by poświęcić komuś czas, często są wystarczające. A to pierwszy krok we właściwą stronę.

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, obejrzyjcie go koniecznie. I dajcie znać, czy Was również zainspirował do tego, by wykreślić „nie chce mi się” ze słownika. Raz na zawsze!

To jak? Jesteście na „tak” razem ze mną?


źródło zdjęcia: filmweb.pl

czarna czarna ton baner

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sisters92

    Racja. Wiele tracimy przez to, że mówimy ,,nie”. Chyba musimy częściej zacząć mówić ,,tak”. Film na pewno bardzo motywacyjny i warto obejrzenia. Postaramy się z nim zapoznać.

Dodaj komentarz