You are currently viewing 10 najlepszych cytatów o blogowaniu

10 najlepszych cytatów o blogowaniu

Pewnie potrafiłabym wyobrazić sobie życie bez blogosfery, ale po co?

Nie zliczę jak wiele korzyści przyniosło mi założenie Partyzantki. Ile pozytywnych emocji, ile ciekawych pomysłów i znajomości. Ile wiedzy i satysfakcji, gdy coś poszło po mojej myśli. I jaką odporność na nieprzebrane morze głupoty, na którego brzegi czasem trafiam i z podziwem przyznaję, że nie mogę dostrzec jego granic. Jeśli również blogujesz, albo chcesz zacząć, albo po prostu lubisz tę „właściwą”, blogującą stronę internetu, te cytaty są dla Ciebie. Ciekawe który spodoba Ci się najbardziej?

Blogowanie jest jak black metal. To ciągła wojna. – Pijaru Koksu

Papier jest cierpliwy, ale internet jest cierpliwszy! – Jacek Dehnel

Pisać możesz dla siebie. Bloguje się dla ludzi. – Typewriterka

Jeśli nie wystarcza ci czasu na promowanie tego co piszesz, to znaczy, że… za dużo piszesz.

Bloguj z pasją. Pasja się rozprzestrzenia. – Scott Stratten

Blogowanie jest aktem społecznym, wygrywają ci, którzy uczestniczą w aktywności społeczności. – Mickael Hyatt

Nie pozwól sobie na poczucie niższości wobec osób, które tworzyły przed Tobą. – Tomek Tomczyk

Blogerzy nie są od tego by wyrównywać szanse, pisać obiektywnie, brać pod uwagę każde za i przeciw. Obiektywizm jest najgorszą cechą blogera, bo kastruje go z tego, co w blogowaniu jest najbardziej podniecające – z kreowania opinii. – Tomek Tomczyk

Dostęp do utalentowanych i twórczych ludzi jest tym dla współczesnego biznesu, czym dostęp do węgla i rudy żelaza w produkcji stali. – Richard Florida

Nie można blogować tylko o pasji. Trzeba też blogować z pasją. Czytelnik to zauważy. – Tomek Tomczyk

Jeśli znasz inne cytaty o blogosferze, koniecznie napisz o tym w komentarzu. Dodam je do wpisu.

czarna czarna ton baner

Ten post ma 27 komentarzy

 1. Tomek Tomczyk wymiata :) Świetne spostrzeżenia, celne pointy. Obiektywizm to mit. Wolę teksty najbardziej subiektywne od tych wysterylizowanych z emocji i pasji.

  P.S. Ciekawy pomysł na post :D

  1. Też bardzo lubię Tomka Tomczyka. :) I również nie wierzę w obiektywizm.

   Co do pomysłu – sprawdzanie co wpisywali w google ludzie, którzy trafiali na mój blog, bardzo się przydaje – najwięcej osób szuka tu cytatów o pasji, więc postanowiłam zrobić coś podobnego. :)

 2. Paula T

  O, ciekawa rzecz! Znam cytaty o blogosferze, ale raczej z tej drugiej, złej strony, dlatego całkiem miło przeczytać coś pozytywnego

 3. Hipis

  Dziwnie się czuję z tym, że piszę, ale w zasadzie nie czuję żadnych emocji związanych z blogowaniem, które wymieniasz – mimo że to lubię, i lubię moich czytelników, ale nie widzę, żeby jakoś mnie to rozwijało albo było podstawą mojego życia :P
  I nie lubię subiektywizmu. Spłyca. Wolę gdy ktoś spokojnym tonem mówi mi wszystkie za i przeciw, niż gdy krzyczy, robi “kontrowersje” i próbuje mnie przekonać do swojego zdania, a blogerzy jak na mnie za często krzyczą i uważają że są tak baaardzo kontrowersyjni i w ogóle mają własne zdanie, łaaaał, mam ich za to kochać. Nie.

  1. A ja nie wierzę w obiektywizm. Nawet wybór tematu, który poruszamy, jest według mnie subiektywny. Perspektywa również. Kontrowersje – nie. Subiektywizm – zdecydowanie. :)

 4. Tirindeth

  Fakt, nie blogujemy tylko dla siebie samych, czasem więc bawi mnie, jak ktoś mówi, że prowadzi bloga dla siebie. Piszemy dla ludzi. Dla siebie można bazgrolić do szuflady.

 5. Najbardziej chyba zgadzam się z tym, co powiedział Tomek Tomczyk :) Niemniej reszta też jest prawdziwa, wszystko zależy od punktu siedzenia.

 6. Pokularna

  No i Tomek wymiata jak zawsze :) Dla mnie to jeden wielki człowiek cytat :D

  1. Mnie najbardziej podoba się to, że się wysoko ceni i nie wstydzi się tego, a przy tym nie przekracza granic dobrego smaku. :)

   1. Pokularna

    Dokładnie tak jest :) Zasłużył sobie na to ciężką pracą i poświęceniem.

 7. naczytane.blogspot.com

  Trafne cytaty :D Szczególnie ten ostatni :)

 8. Isleen

  Bardzo podobają mi się cytaty z Tomka Tomczyka :) Za to zastanawiam się, co może oznaczać “Papier jest cierpliwy, ale internet jest cierpliwszy”.

  dzielawyszperane.blogspot.com

 9. Haha, uśmiechnęła mi się buzia. W sumie w ostatnim czasie nie zwracałam uwagi na cytaty o tej tematyce :)

 10. Natalia

  Świetne i inspisrujące! Mam swoje dwa ulubione, kradnę je i zapisuję :-)

 11. No widzę, że Kominek Ci zdominował to zestawienie! :D
  Ale to nic dziwnego. Ze względu na jego staż miał wiele okazji, by wypowiedzieć się na temat blogowania. A ja od lat w trakcie jednej z jego książek… Chyba dzięki Tobie wreszcie dokończę. :D
  Poza tym z trzema pierwszymi cytatami nie zgadzam się absolutnie. A już zwłaszcza nie z tym, że blogowanie to wojna, choć jestem świadoma, że mnóstwo osób tak właśnie myśli!

  1. Partyzantka

   Myślę, że cytat o wojnie jest mocno humorystyczny. :)
   A Kominka bardzo lubię, więc nic dziwnego, że tyle jego cytatów się tu pojawiło. :D

Dodaj komentarz